Červenec 2009

Pokoj 1408

13. července 2009 v 14:42 | Aselhaz R. Nurius Saint-Gray |  články
Další ze zajímavých titulů na které jsem narazil. Jedná se malej hotel ve kterém je pokoj s číslem 1408. V tomto pokoji se x lidí zasebevraždilo a pár desítek lidí umřelo "nešťastnou" náhodou.

Hrají: Samuel L. Jackson, John Cusack

Leč na první dojem člověk čeká, že Samuel se bude filmem prolínat jako popínavá květina, tak se člověk trošku plete. Je tam jen třikrát a to ještě s krátkým monologem.
Hlavní hrdina je spisovatel, který píše o nadpřirozených místech. Je ne až tak úspěšný, ale pořád ho aspoň někdo čte.
Vydá se do New Yorku (jak nečekané...) a ubytuje se v hotelu Delphin v pokoji 1408, i přes těžké naléhání ředitele hotelu (samuel l. jackson)

Pokoj jej samozřejmě začne těžce terorizovat atd...je to klasická lekačka s ne moc originální zápletkou, ale taky co po filmech z NY chtít.
Co se konce týče, není až tak překvapivej jak jsem se těšil že by mohl být.

Takže

originalita 4/10
provedení a kamera7/10
sledovatelnost 9/10 (5 za napětí)
konec 3/10
kategorie slabší B

Boží zápasník

13. července 2009 v 1:42 | Aselhaz R. Nurius Saint-Gray |  články

vrestleři jsou mocní, silní, slavní, opěvovaní atd...
ale to se asi netýká našeho nového hrdiny. Chlapíka co žije v klášteře jako kuchař. A neustále chce svou tíživou finanční situaci vylepšit tím, že bude zápasníkem vrestlingu pod jménem Nacho.

Už první vteřiny filmu jsem se pousmál nad dobře vybranou muzikou, která mi i ve dvě ráno roztáhla koutky do příjemného úsměvu. Ten přešel v uchechtnutí v okamžik kdy hlavní hrdina roztáhne papír s nákresem svého kostýmu.

pokračujeme sledováním filmu a hned v prních minutách přichází velké zasmání kdy hlavní hrdina zmlátí misku s nachos a další při ochutnání vlastního jídla. Nosem mu kus nachos omáčky vyletí ven a vypadá to dost reálně, jestli pan herec Jack Black opravdu smrknul tu pálivou věc, tak to kloubouk dolů.

Na scéně se objeví sličná a nádherná učitelka čehosi. Sestra od neposkvrněných sester z někama. A celé osazenstvo kláštera zažije poprvé hromadnou erekci (alespoň to tak vypadá podale jejich chování) ale rejža to nijak nepřehání a zatím se zdá že to nebude pubertální komedie ve stylu Prciček.

na scéně se objevuje nejspíš první "záporák" a to zápasník se zlatou maskou. Načež nachos potká cestou do kláštera letáček s náborem na zápasníky. Také pozval novou sestru na noční toust. Mám pocit že tu sestru hraje Ana De La Reguera.
Nachos má za sebou první zápas a zjistil jistě s velkou nelibostí, že to bolí víc než v televizi :-)

no ale abych to celé nevyzvonil, tak snad jen že konec se dá předpovídat už na začátku, ale i tak to má svoje kouzlo. Hlavně úsměv Any De La Reguera stojí zato, nalíčená jeptiška není všude :-D

originalita 6/10
provedení a kamera5/10
sledovatelnost 6/10 (3 za Anu)
konec 2/10
hláška: chtěli jeden druhého převychovat a pak se vzali. A pak umřeli.
Kategorie B

Proroctví

13. července 2009 v 0:26 | Aselhaz R. Nurius Saint-Gray |  články
Takže nazdar lidičky to co tu teď píšu není proroctví jako proroctví. Píšu článek na film Jménem Proroctví. Hlavní role Nicolas Cage.

Už od začátku vás začne mrazit v zádech. Film začíná v šedesátých letech našeho století jak jinak než v americe.

Dívenka u které film začíná na první pohled trpí nějakým druhem autismu a tak popíše papír o velikosti A4 číslicemi. Jsou to data,místa a počty obětí v katastrofách, jdoucích za sebou až do roku 2009 kdy se na scéně objevuje Nicolas Cage jako vdovec se synem na krku.

Rozluští kód na papíře a zjistí že ještě tři katastrofy se nestaly. Nejdříve sám pochybuje o tom co předním leží na papíře, ale brzy zjistí, že papír má neúprosnou pravdu. Spadne letadlo na přesných souřadnicích kde se schodou náhod vyskytuje i nicolas.
Pro celistvou dramatičnost se v pokoji synka od hlavního hrdiny objeví tajemný chlapík který mu předvede co jiného než konec světa.

Zápletka v poslední době celkem neoriginální ale kamera je více než uspokojivá.
A co mě dokázalo teda nasrat byla jedna věc. 19.Srpna má být podle Cage konec světa... ale to mám narozeniny herdek!

hmm původně tu byla originalita 4/10 ale konec mě teda dostal a docela to vede k zamyšlení co jestli. Ale co. Doporučuju se na to podívat co se filmů týče, není to promarněná ani vteřina.

originalita 10/10
provedení a kamera 8/10
sledovatelnost 7/10
konec 10/10
Kategorie A
co si asi pustím příště?